Reality, nenuteľnosti a hypotekárne úvery Žilina - Štart Servis

Uvažujete o kúpe nehnuteľnosti a neviete ako na to? Napíšte mi na seba kontakt a pomôžem Vám nielen zorientovať sa
v širokej ponuke realít, ale Vám aj vybavím výhodný hypotekárny úver.

Hypotekárne úvery v roku 2015,
vývoj úrokových sadzieb

Hypotéky 2015

Záver roka 2014 a hypotekárne kampane s nízkym úrokom

Všeobecne platí, že skončením koncoročných kampaní pre poskytovanie hypotekárnych úverov (myslím záver roka 2014), keď banky bojovali o klienta atraktívnymi sadzbami prichádza začiatkom roka poľavenie a mierne zvýšenie úrokových sadzieb.

Banky ponúkali koncom roka 2014 úvery pre klientov s úrokovou sadzbou 2 % p.a. pre všetkých klientov spĺňajúcich nenáročne podmienky kampane, alebo úrok 0 % p.a. pre klientov žiadajúcich o štátny príspevok pre mladých. Zároveň bez poplatkov za poskytnutie úveru, či iné benefity.

Čo na trend a vývoj financovania v roku 2014 hovorí NBS?

Určite si spomínate na jesenné odporúčanie Národnej Banky Slovenska (ďalej NBS), že by mali banky citlivejšie posudzovať riziko a prestať klientom poskytovať 100% financovanie pre kúpu nehnuteľností.

Niektoré banky zareagovali takmer okamžite a znížili percento financovania nehnuteľností na 90% prípadne na 80% v kombinácií so štátnym príspevkom.

Banky ponechali úrokové sadzby úverov na kúpu nehnuteľností, alebo refinancovanie starších úverov na najnižšej historickej úrovni. Je to signál, ktorý napovedá, ako sa budú banky správať v roku 2015.

Vývoj hypotekárneho financovania v roku 2015

Predpokladám, že banky budú pristupovať obozretnejšie pri posudzovaní, komu poskytnú úver s financovaním do 90% alebo 100% hodnoty nehnuteľnosti (táto možnosť pravdepodobne v priebehu roka skončí úplne).

Úrokové sadzby zostanú nízke, veď ako inak chce Európska Únia bojovať so slabým oživením ekonomík, a rizikom takmer nulovej inflácie? Prebytok financií s posledného kvantitatívneho uvoľňovania Eura dáva tušiť akým smerom sa bude uberať oživovanie ekonomík na Európskej úrovni.

Najnovšie informácie a hypotekárne kampane od začiatku roka 2015

Výška príjmov pre poskytnutie štátneho príspevku je od 1.1.2015 vo výške 1 088,10 €.V prípade dvoch žiadateľov (manželia) je hranica 2-násobná, t.j.2 176,20 €

Niektoré banky zatiaľ ponechali úrokové sadzby z kampaní z konca roka 2014, iné úrokové sadzby mierne zdvihli o 0,1 - 0,2 % p.a. Vzhľadom na skorý dátum a nedostatok informácie Vás budem o priebežnom vývoji informovať, prípadne ma kontaktujte.

Andrej Filip foto

Ing. Andrej Filip

10 ročné skúsenosti v hypotekárnom, úverovom a realitnom poradenstve.

Spokojnosť klienta je u mňa na prvom mieste.

Napíšte mi na seba kontakt a presvedčte sa sami o mojich kvalitách v predaji nehnuteľností v Žiline a v poradenstve pre hypotekárne úvery.

Klientská zóna

Ak ste už mojim klientom, prihláste sa do Vašej osobnej zložky
Nepoznáte svoje heslo?
Napíšte mi na seba kontakt ak ešte nie ste môj klient.

Zdielať túto stránku na Facebooku Zdielať túto stránku v Google+
Zavrieť okno